KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12872414
nr 1287 2414
Birger Halling
(1907-1996), Sverige
Oljemålning, "Norrlandsvår 1941", Monogramsignerad. Olja på duk, 66x100
Birger Halling, svensk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 11 november 2019
kl 20:04:43
9/11 22:33:14
200 kr
11/11 19:58:06
Birger Halling
Läs mer om Birger Halling